برگزاری نمایشگاه عکس چشم سوم در مجلس شورای اسلامی

سه شنبه 1 شهریور 1401 - 14:59
465

برگزاری نمایشگاه عکس چشم سوم در مجلس شورای اسلامی

نمایشگاه عکسی با عنوان «خرمشهر61 ـ خرمشهر84» از سوی انجمن عکس انقلاب و دفاع مقدس در پانزدهم خرداد در نگارخانه خانه ملت برگزار می‌شود.

محمدحسین حیدری جانشین انجمن انقلاب و دفاع مقدس در گفت و گو با خبرنگار فارس با اعلام این خبر گفت: این نمایشگاه قرار بود سوم خردادماه همزمان با سال‌روز آزادسازی خرمشهر در نگارخانه خانه ملت واقع درمجلس شواری اسلامی برپا شود که به دلیل تراکم برنامه‌های این نگارخانه، برگزاری نمایشگاه «خرمشهر61 ـ خرمشهر84» به نیمه خردادماه موکول شد. در ادامه حیدری اضافه کرد:« این نمایشگاه از بین آثار40 نفر از عکاسانی که درسال‌های 61 و در بحبوحه جنگ از عملیات بیت‌المقدس در خرمشهر عکاسی کرده‌اند انتخاب شده که همان عکاسان از خرمشهر در سال 84 نیز عکاسی کردند.حاصل این کارها درقالب نمایشگاهی برای نمایندگان مجلس به نمایش گذاشته می‌شود.

وی درباره برگزاری این نمایشگاه در مجلس گفت:« برخی از این آثار بسیار تلخ هستند، به همین جهت تصمیم گرفتیم این آثار را ابتدا برای نمایندگان مجلس به نمایش بگذاریم و پس از آن به نمایش عمومی بگذاریم.» حیدری تعداد این آثار را حدود 125 قطعه عکس ذکر کرد وگفت:« تعداد 55 قطعه از این عکس‌ها مربوط به عملیات بیت‌المقدس و حدود 70 قطعه عکس مربوط به خرمشهر درسال 84 است که به صورت سیاه و سفید و رنگی به نمایش در می‌آیند.

حیدری درباره دیگر اقدامات انجمن عکس انقلاب و دفاع مقدس نیز اظهار داشت: هم اکنون نیز تعدادی از عکاسان ما برای عکاسی از منطقه جنوب و غرب به این مناطق اعزام شده‌اند که به صورت مستند اجتماعی از این مناطق عکاسی خواهند کرد که درآینده در قالب نمایشگاهی به نمایش گذاشته می‌شود. وی همچنین جمع‌آوری، ساماندهی و دیجیتال کردن آثار دفاع مقدس را به عنوان فعالیت‌های انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس ذکر کرد و گفت:« هم اکنون نیز در راستای تشکیل آژانس عکس انقلاب و دفاع مقدس سفرهای استانی عکاسان ما به نقاط مختلف کشور آغاز شده که در دو گروه 15 و30 نفره به صورت مستند اجتماعی به عکاسی از مناطق مختلف ایران خواهند پرداخت.»

 

5555

 


دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.